sygnet
sygnet

Co zabrać ze sobą do SPA?

Wypad do eleganckiego hotelu ze strefą wellness to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu w samotności lub we dwoje. Taką opcję proponuje się nie tylko parom, ale również przyjaciołom – to po prostu wartościowy czas sam na sam w przyjemnej atmosferze. Co zabrać na weekend w SPA? Jak się przygotować do takiego wyjazdu? Czy kosmetyczka będzie potrzebna?

 

Co obejmuje wyposażenie hotelu ze SPA?

Nie musisz dzwonić ani szukać na stronach informacji o tym, co jest na stanie danego hotelu, jeśli tylko wiesz, ile ma on gwiazdek. Zasadniczo strefa wellness znajduje się zwykle w hotelach nie mniej niż ****, dlatego warto wiedzieć, co zabrać ze sobą do SPA na dwudniowy wyjazd na weekend. Wyposażenie gabinetów i pokoju obejmuje ręczniki, kapcie, szlafroki, ale w łazience często bywają też kosmetyki do demakijażu, mydło i szampon – Twoja kosmetyczka może być więc lżejsza o te produkty. W pokoju będzie też świeża pościel i podstawowe naczynia, ekspres do kawy czy czajnik, a na terenie obiektu – restauracja, więc w ogóle nie musisz gotować ani pakować jedzenia na pobyt!

 

Dlaczego lepiej nie brać ze sobą dużej walizki?

Im mniej ze sobą weźmiesz do hotelu, tym lepiej. Wyjazd do SPA ma się kojarzyć przede wszystkim z komfortem wypoczynku, a nie stresem, że czegoś zapomnisz lub że nie dasz rady wnieść ciężkiej walizki po schodach. Jeśli wybierasz się do hotelu ze strefą wellness, będziesz tam przebywać głównie w szlafroku i stroju kąpielowym – na basenie, w saunie lub na masażach. Nie potrzebujesz więc zabierać mnóstwa kompletów strojów i butów na wiele okazji. Pamiętaj, że więcej bagaży to dłuższe pakowanie i rozpakowywanie – a w SPA kosmetyczka może się prawie wcale nie przydać.

 

A co ze sobą zabrać?

Kapcie dostępne w hotelach są jednorazowe i mogą nie nadawać się do poruszania w wilgotnej strefie wellness. A zatem Co zabrać do SPA? Pomyśl o własnych klapkach, stroju kąpielowym, o bieliźnie i ubraniach na kolejny dzień, piżamie oraz kosmetykach do makijażu lub ewentualnie tych do pielęgnacji, choć zazwyczaj zabiegi w gabinecie kosmetycznym kończą się nałożeniem odpowiednich kremów i nie wymagają dodatkowych warstw. Weekend można z powodzeniem spędzić w hotelu bez mnóstwa bagaży – ale przyda się telefon do uwiecznienia swoich wspaniałych chwil i ładowarka, by nie stracić kontaktu ze światem!

 

Luksusowy wypoczynek bez zbędnych przygotowań do wyjazdu!

Jeśli chcesz, aby najbliższy weekend kojarzył Ci się w przyszłości wyłącznie pozytywnie, postaraj się podejść do niego spontanicznie. Zarezerwuj termin wyjazdu i konkretne zabiegi w gabinecie kosmetycznym, weź kogoś do towarzystwa, spakuj niewielką torbę z najpotrzebniejszymi ubraniami, kosmetykami i elektroniką, a potem wsiądź w samochód lub pociąg i po prostu daj się porwać magii tego miejsca! Przyda się też kosmetyczka do SPA, ale odchudzona o podstawowe kosmetyki do mycia i pielęgnacji. Doskonale wyposażony 5-gwiazdkowy hotel nie pozwoli na to, aby Ci czegokolwiek zabrakło podczas tego krótkiego pobytu Możesz sobie podarować zabieranie własnych naczyń, suszarki czy ręczników, które z pewnością będą na wyposażeniu Twojego pokoju!