sygnet
sygnet

Dlaczego warto korzystać z sauny podczas upałów

Sauna najczęściej bywa kojarzona z przyjemnością na zimę. Zaśnieżona Finlandia, pomieszczenie wyścielone drewnem i mocno rozgrzany piec — taki obraz często pojawia się, gdy myślimy o saunie. Tymczasem może nieść ona wiele korzyści zdrowotnych również, a nawet przede wszystkim latem. Dzięki saunie ciało oswaja się z gorącem, przez co wykazuje wyższą tolerancję na wysokie temperatury. Seansom saunowym latem mówimy zdecydowane TAK! 

Zobacz, jakie jeszcze korzyści zdrowotne (i nie tylko) przynosi saunowanie latem. 

Sauna — relaks w upalne dni

Wysokie temperatury mogą być męczące dla organizmu, ale warto pamiętać o rozwiązaniach, które sprawią, że okażą się mniej uciążliwe. Sauna jest doskonałym sposobem na oswojenie się z gorącem, przyzwyczajenie organizmu do wysokich temperatur. Jednocześnie to rewelacyjny sposób na chwilę relaksu. Sauna pozwala nam złagodzić stres, który często towarzyszy upalnym dniom. Dla wielu osób wizyta w saunie to prawdziwa ceremonia relaksu i oczyszczania umysłu. 

Oczyszczanie organizmu

Mimo że podczas saunowania większość ludzi dość mocno się poci, to właśnie ten pot umożliwia usuwanie toksyn z organizmu. Co więcej, po wyjściu z sauny na upał człowiek poci się już o wiele mniej. Dzięki temu komfort funkcjonowania na co dzień latem znacząco wzrasta. Sauna, działając na zasadzie wysokiej temperatury, pomaga naszemu organizmowi pozbyć się toksyn. Poprzez pot, który wydzielamy w trakcie saunowania, usuwamy z organizmu szkodliwe substancje, co jest szczególnie istotne w okresie wzmożonej potliwości związanej z upałami.

Poprawa krążenia

Korzystanie z sauny wpływa korzystnie na układ krążenia. Pod wpływem ciepła zwiększa się intensywność pracy serca, naczynia krwionośne się rozszerzają, co z kolei wpływa na lepszy przepływ krwi. Dzięki temu poprawia się dotlenienie tkanek i narządów, co ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Podczas wysokich temperatur na zewnątrz, towarzyszących nam przez dłuższy czas, nasz układ krążenia wystawiony jest na ciężką próbę. Seanse w saunie poprzez aktywizację układu krążenia pozwalają złagodzić negatywne skutki upałów. Gdy tkanki i narządy są dobrze dotlenione, przebywanie na słońcu nie stwarza już tak dużego ryzyka. 

Sauna w Krakowie — relaks dla turystów i mieszkańców

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, przyciągające turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Dla tych, którzy odwiedzają Kraków, warto polecić hotele wyposażone w saunę. To doskonała opcja na odpoczynek po całym dniu zwiedzania i poznawania uroków miasta. Również dla mieszkańców Krakowa sauny mogą być miejscem, gdzie na chwilę zapomną o codziennych obowiązkach i zadbają o swój komfort i dobre samopoczucie.

Hotel z sauną w Krakowie —  komfort na najwyższym poziomie

Decydując się na skorzystanie z sauny w Krakowie, warto wybrać hotel, który oferuje najwyższy standard usług. Hotel z sauną w Krakowie to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą połączyć zwiedzanie miasta z relaksem i zadbaniem o zdrowie. Hotel Ferreus Modern Art Deco do dyspozycji gości oferuje aż trzy sauny (suchą, różaną i parową), a także prysznic wrażeń, słoneczne leżaki i basen. Saunowanie można połączyć również z zabiegami na ciało np. masażami, które również są świadczone w naszej strefie SPA&Wellness

Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że korzystanie z sauny podczas upałów jest mało sensowne, to okazuje się, że przynosi wiele korzyści dla naszego zdrowia, samopoczucia i urody. Sauna to nie tylko miejsce do odprężenia i relaksu, ale także sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Szczególnie w Krakowie, gdzie upalne dni potrafią być wyjątkowo uciążliwe, warto skorzystać z sauny w jednym z hoteli oferujących tę atrakcję. To doskonały sposób na odstresowanie się po dniu pełnym wrażeń i jednocześnie zadbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Zapraszamy do STREFY RELAKSU w naszym hotelu, czynnej w godzinach: 7.00 - 12.00 i 16.00 - 22.00.