sygnet
sygnet

Dlaczego warto wybrać hotel z basenem?

Jeżeli szukasz hotelu, który nie tylko zapewniłby Ci nocleg, ale również dał doskonały relaks, wypoczynek i dobrą zabawę, świetnym rozwiązaniem będzie hotel z basenem. Kontakt człowieka z wodą poprawia samopoczucie i uspokaja. Z wielu względów nie zawsze mamy możliwość spędzać czas przy naturalnych zbiornikach wodnych. I tutaj z pomocą przychodzą nam baseny.


Hotele z basenem w Krakowie


Kraków jest dosyć dużym miastem. Znajdziesz w nim wiele stref wypoczynku, pływalni, a nawet aquapark. Jednak mimo wszystko nie ma to jak basen znajdujący się w hotelu, w którym nocujesz. Dlaczego? Jeżeli wybierzesz hotel z basenem w Krakowie, będziesz mógł zażyć relaksującej kąpieli przed samym spaniem lub popływać o poranku, nie przejmując się ubieraniem, suszeniem włosów i innymi czynnościami, które często są problemem na standardowych basenach. Po całym dniu zwiedzania miasta czy spotkań biznesowych doskonale jest zanurzyć się w przyjemnej, basenowej wodzie.

Jakie korzyści daje pływanie?

Pływanie może być nie tylko sposobem na przyjemne spędzenie czasu, ale również daje wiele korzyści zdrowotnych. Jeżeli zależy Ci na wzmocnieniu głównych partii mięśni (zwłaszcza pleców i klatki piersiowej), pływanie sprawdzi się znakomicie. W dodatku pozytywnie wpływa na ogólną sprawność, elastyczność, gibkość i wytrzymałość. Co więcej, ten sport okaże się idealny dla ludzi, którzy nie mogą uprawiać joggingu lub trenować na siłowni ze względu na problemy ze stawami. W wodzie ciało jest aż o 90% lżejsze niż na lądzie, co sprzyja odciążeniu mięśni i stawów. Dlatego wielu fizjoterapeutów wręcz zaleca pływanie, zwłaszcza na problemy z kręgosłupem. Jeżeli jesteśmy już przy tradycyjnych sportach jak bieganie czy trening siłowy, pływanie posiada nad nimi tę przewagę, że człowiek się nie poci. Wychodząc z wody, czujesz się lekko i rześko.


Pływanie wpływa też dobrze na układ oddechowy. Osoby regularnie trenujące w wodzie mają ponad dwukrotnie większą pojemność płuc od osób niepływających. Poruszanie górnymi i dolnymi kończynami, które ma miejsce podczas pływania, poprawia przepływ krwi i metabolizm. Treningi na basenie usprawniają pracę serca, a także obniżają tętno spoczynkowe i ciśnienie tętnicze.


Przy jakich problemach zaleca się pływanie?


Z racji, że pływanie to intensywny sport, doskonale sprawdzi się on u osób otyłych. W wodzie można bardzo szybko spalać kalorie (do 600 kcal na godzinę), jednocześnie ujędrniając ciało. Co więcej, za sprawą wody każdy może poczuć się lekko. Poza tym pływanie nie obciąża stawów, przez co jest doskonałym sportem dla osób zmagających się z kontuzjami kolan, stawów, czy z dolegliwościami układu kostnego. Bardzo często ten sport fizjoterapeuci zalecają osobom prowadzącym siedzący tryb życia i cierpiącym na bóle kręgosłupa. W takim przypadku najlepiej pływać kraulem na plecach. Jednak inne style pływania również przyczynią się wzmocnieniu mięśni pleców i klatki piersiowej.


Pływanie sprzyja też obniżeniu stresu oraz poprawia odporność, przez to, że zimna woda pobudza organizm do prawidłowej termoregulacji. Tak wiele korzyści wynikających z tego sportu przemawia zdecydowanie za tym, by wybierając hotel na wyjazd rekreacyjny, wybrać ten z basenem.


Na co zwrócić uwagę, wybierając hotel z basenem?


Istnieje wiele istotnych kwestii, na które goście hotelowi zwracają uwagę w strefie Spa&Wellnes. Pierwszą z nich jest rozmiar basenu. Mimo że baseny hotelowe są zwykle bardziej rekreacyjnie niż sportowe, to dobrze jest móc w nich popływać, a nie tylko zamoczyć ciało. W strefie basenowej ogromnie istotna jest też kwestia czystości. Zarówno dotyczy to regularnego wymieniania i zabezpieczania przed bakteriami basenowej wody, jak i przecierania podłogi. W końcu goście doceniają szlafroki w pokojach. Możesz również dowiedzieć się, w jakich godzinach jest otwarty basen w hotelu (żeby nie okazało się, że są to wyłącznie godziny, w których nie możesz z niego skorzystać).


Hotel Ferreus posiada basen o wymiarach: 3 × 6 metrów. Znajdują się w nim bicze wodne do masażu pleców oraz dwa hydromasaże (w tym jeden z ławką). Basen regularnie czyścimy. Dbamy o relaksującą atmosferę w strefie Wellness. Dla naszych gości wstęp do strefy jest bezpłatny. Zapewniamy też specjalne basenowe ręczniki i szlafroki. Oprócz atrakcji, jaką jest sam basen, nasi goście mogą skorzystać z sauny suchej, różanej, parowej, jacuzzi czy słonecznych leżaków. Nie mamy atrakcji basenowych dla dzieci, ale wszystko dlatego, aby w strefie SPA&Wellness mógł panować całkowity spokój. Z tej strefy można skorzystać w godzinach: 07:00 - 12:00 oraz 16:00 - 22:00. Nasz hotel z basenem w Krakowie oferuje również masaże relaksacyjne dla gości, co może być doskonałym dopełnieniem relaksu.